+200 protestues nga Saranda prezent ne protesten e madhe te 27 Janarit

Numri i protestuesve nga Saranda ka kapur shifren e 200-te. Te shumte kane qene ata te cilet kan levizur me autobuza por pa perjashtuar edhe ata me makina private.

“Ende Ka Shprese” thone protestuesit e mbledhur ne shesh. ja disa prej tyre :

“Nëse protesta do shënonte incidente do thonin se ishte e dhunshme, por meqë është paqësore thonë ishte e zbehtë.
Po të kishte pak njerëz do thonin opozita nuk frymëzon, por meqë pati shumë thonë s’kishte entuziasëm.
Po të ngulej çadra do thonin protestë demode, por meqë gjithçka u mbyll në 2 orë thonë s’pati surpriza.
Ka gjithnjë një arsye për tu rreshtuar kundër opozitës për sofistët e Tiranës.
Harrojnë se si parim, opozita – qoftë ajo më e keqja – nuk mund ta dëmtojë kurrë një vend më shumë se qeveria, andaj është mirë dhe në çdo rast, qofsh demokrat, socialist apo jopartiak, ti thuash qeverisë dhe kryeministrit të rradhës: dëgjoje zërin tim!”


GearBest.com INT

” Unë e dashuroj pushtetin. Por e dashuroj si artist. E dashuroj, ashtu si një muzikant dashuron violinën e tij, për të nxjerrë prej tij, tingujt, kordat dhe harmonitë.”

Protesta qytetare kunder Edi Rames

Koha jote mbaroi Edi Rama.

Publié par Belind Këlliçi sur samedi 27 Janvier 2018

loading…


Comments

comments